ייעוץ פיננסי
  תהליך מיחזור משכנתא | Finance Advice - ליווי צמוד בתהליך מיחזור משכנתא

ייעוץ פיננסי

תהליך מיחזור משכנתא


לא כל הלוואה אשר נלקחה עבור משכנתא היא כזו אשר חייבת להישאר במתכונת דומה במשך של כל זמן החיים שלה. בדומה לפירעון של הלוואה "רגילה" בסכומים קטנים, גם הלוואה שנלקחת עבור תשלום חודשי של משכנתא לדירה היא לא בהכרח כזו שתישאר קיימת לכל ארוכה של התקופה, וכאן קיימת לזכות הלווים האפשרות הזו של פרעון ההלוואה של המשכנתא על ידי ביצוע של מחזור המשכנתא במידת האפשר. לא כל אדם מכיר את האופציה החשובה הזו אשר קיימת לרשותו, כאשר עם הכלי החשוב הזה מקבלים יתרונות מאוד גדולים שמסייעים לבעלי משכנתא בהמשך תשלום ההלוואה. עם החזרים נמוכים יותר או הקטנת תקופת ההחזר,  רוצים לדעת מה כולל תהליך מיחזור משכנתא? צרו קשר עם Finance Advice.

תהליך מיחזור משכנתא: עבור מי הוא מיועד? 


את התהליך של מחזור של משכנתא מבצעים בדרך כלל לווים של משכנתא קיימת אשר רואים כי התנאים בהלוואה הנוכחית הם פחות טובים ממה שהם יכולים לקבל בתור הלוואה נכון לרגע זה, ולכן הם מבצעים סגירה של ההלוואה הקיימת בתנאים הקודמים ולקיחה של ההלוואה מחדש בתנאים המחודשים שיכולים לעשות את ההבדל באופן ניכר מבחינה כספית חודשית. את השינוי במשכנתא לרוב עושים כאשר מתרחש שינוי כלכלי ברור במצב הכלכלי של המשק, כמו ירידה דרסטית של הריביות, או כאשר לאדם שהוא בעל משכנתא הגיע לידיים סכום גדול של כסף אשר איתו הוא רוצה לחדש את תשלומי המשכנתא על הסכום העדכני, ובכך לשלם הרבה פחות ריבית עבורה.

תהליך מיחזור משכנתא - איך עושים את זה נכון


קודם כל זה חשוב להבין כי מדובר בנקודה חשובה בזמן שבה יש את ההזדמנות הנהדרת הזו לקבל הלוואה בתנאים יותר טובים ובכך לחסוך מבחינה פיננסית לא מעט כסף על ידי פעולה אחת פשוטה. הדבר השני שחשוב לדעת הוא שכל אדם אשר בצע את המיחזור של המשכנתא יכול בהחלט לקחת את ההלוואה החדשה בבנק למשכנתאות אחר מזה שבו הייתה קיימת הישנה.

 מה עוד חייבים לדעת על מנת לבצע את ההחלטה הזו תוך שיקול דעת וידע של כל הפרטים החשובים לשם כך? אחד מן הדברים אשר איתם נבדקת הכדאיות לשל מחזור היא על ידי בחינה של כל רשימת העמלות הארוכה שקיימת בגין פרעון של משכנתא טרם זמנה. העמלות מורכבות מעמלת פירעון מוקדם שבה קיימת עמלת אי הודעה מקודמת, עמלת היון בגין הפרשי ריבית, עמלת מדד ממוצע עמלה תפעולית עבור מחזור משכנתא, וכן עמלת הפרשי שער. יש לבחון את כל סך העלויות באופן מדויק מול הבנק למשכנתאות ורק לאחר מכן לתכנן את הפעולה בצורה נכונה.