ייעוץ פיננסי
  לקיחת משכנתא | Finance Advice- תכנון משכנתא ריבית המשתלמת ביותר עבורכם

ייעוץ פיננסי

לקיחת משכנתא 


פעם זה היה ברור מאליו כי לאדם הייתה נחלה גדולה ורחבה שבה היה מקום למגורים עבור הילדים ושם היו מגדלים דור אחר דור ללא כל בעיה של מגורים לכל אחד ואחד. היום? הדירה שנשארת מההורים היא כזו שאותה צריכים למכור ומן הכסף שנותר לחלק את הסכום בין היורשים החוקיים. עבור אנשים שלהם יש יותר כסף ומזל יש הרבה יותר נכסים, כך שאולי לא צריכים בכלל למכור, אלא לחלק בצורה נכונה את הנכסים הללו באופן עצמאי או על ידי כתב הצוואה שהוכן. היום תהליך של בעלות על דירה נעשה על ידי לקיחת משכנתא, ומירב הישראלים פועלים בצורה הזו לרכישה של דירה. כדי לקבל את המידע המקיף ביותר בכל הקשור אל משכנתאות, מוזמנים לפנות אל Finance Advice.

על לקיחת משכנתא 


ישנם אנשים חכמים אשר בקיאים בכלכלה נבונה שיכולים לומר בצורה הכי בטוחה שאפשר כי לא כל אדם הוא כזה אשר צריך להיות בעלים של דירה, וכי בעלות על דירה היא שיטה מיושנת שכבר אינה תקפה לגבי הדור הבא וזה שבא אחריו. מדוע? כי היצע הדירות לרכישה הוא קטן, והמחיר בנוסף לכל זאת הוא גבוה ואינו מצדיק את ההשקעה הכספית הכה גדולה. אך במקביל ישנם כאלה שרואים בתשלום עבור שכר דירה כתשלום מיותר ובזבוז שחבל לעשות .

ניתן לא לרכוש דירה ולשלם בכל חודש סכום עבור שכירות של דירה, ובאופן הזה אף לא מחויבים אל מיקום אחד ספציפי, אלא יכולים בתום חוזה לעבור אל מקום אחר שבו הצרכים נענים באופן יותר יעיל עם השינויים שמתרחשים בחייו של כל אדם ואדם. בפועל, אנשים רוכשים דירה והם שואפים להגיע לבעלות על דירה לא רק עבור עצמם, אלא עבור הנחלה לילדים שלהם ועבור מקום קבוע שבו הם חשים את הנינוחות של מקום משל עצמם.

מהיכן לוקחים משכנתא


נכון להיום יש לכל אדם את האפשרות להיכנס אל בנק למשכנתאות שנמצא בבנק שבו הוא מנהל את החשבון או במקום אחר, עם מספר נאה של בנקים למשכנתאות ואף יועצים פרטיים שיכולים להציע את דרך הפעולה הכי נכונה עבור הלווה גדולה מעין זו.

הלוואה ניתן לקחת עבור רכישה של דירה דרך בנקים למשכנתאות, ושם מול יועץ המשכנתא עוברים על כל הפרטים ההכרחיים כמו סכום ההלוואה המבוקש, מקום העבודה של האדם המבקש ועוד מיני פרטים אשר איתם בוחן הבנק שמעביר את ההלוואה את יכולת ההחזר של האדם הלווה. זה תהליך מורכב שמצריך הרבה מאוד סבלנות גם על מנת להבין את כל המונחים הכלכליים וגם על מנת להמתין בסבלנות לאישור ההלוואה עצמה.

בסופו של דבר הרוב המכריע של האנשים אשר גרים בדירה הם כאלה אשר לקחו משכנתא על מנת להיות בעלים גאים שלה. ברוב המכריע של הדרך השותפים לרכישה הזו הם הבנקים למשכנתאות אשר בסיוע ההלוואה שהם נותנים ללקוחות שלהם נרכשות כל הזמן דירות. בהתאם, תכנון משכנתא צריך להיות כזה שיוביל אל סיום התשלומים והעברת כל תשלום חודשי בצורה נוחה, ורק פעולה של הלוואה שנעשית עם כמה שיותר מידע חיוני תוביל אל סיום מסלול עם דירה שנמצאת עם רישום תקין אצל הבעלים שרכשו אותה. מכיוון שמדובר בצעד פיננסי בין הגדולים שקיימים אצל האדם, כדאי ומומלץ לעשות תכנון שנעשה שלב אחר שלב וללא פזיזות שיכולה לפגוע בסיכויי ההצלחה של האישור שלה. שירותים משמעותיים אלו ואחרים תוכלו לקבל אצל Finance Advice.

תכנון משכנתא: החשיבות של יעוץ מקדים


למה בכלל צריכים ללכת אל יועץ למשכנתא? הדבר החשוב במעלה הראשון הוא האפשרות של הבנת כל המושגים הבנקאיים בצורה שתסייע לכל אדם שרוצה לקחת הלוואה כזו גדולה להבין על מה מדובר ועד כמה כל המונחים הללו חשובים כדי לעשות את הבחירה הכי נבונה של הלוואה בכאלו סכומים. הדבר השני, לקיחת הלוואה מסוג משכנתא היא התחייבות פיננסית ענקית למשך של זמן מאוד ארוך. לכן, אם רוצים לעשות את הצעד הזה בצורה הכי נבונה, חשוב מאוד לשבת אל מול יועץ משכנתא אשר מבין את הצרכים של הלקוחות שנמצאים מולו מבחינה פיננסית, ומביא עבורם את הפתרון הכי יעיל עבור לקיחה של הלוואה תוך קביעה של סכום שהוא הכי מתאים, בנייה של תמהיל שהוא הכי אופטימאלי וכן סיוע בניהול של משא ומתן מול בנקים למשכנתאות כדי לקבל את התנאים הכי טובים שאפשר.


לא כל אדם אשר מגיע על מנת לקחת משכנתא הוא כזה שדומה אל אדם אחר, לא רק מבחינת אפשרות ההחזר החודשית אלא מבחינות נוספות אחרות. יש אנשים אשר מגיעים אל בנקים למשכנתאות על מנת לקבל משכנתא לביצוע של השקעה, יש כאלה אשר רוצי לקחת משכנתא חדשה לרכישת דירה, יש כאלה אשר מגיעים לשם ביצוע של מיחזור משכנתא, יש אנשים שמגיעים לשם לקיחת משכנתא לשיפור המגורים הנוכחיים שלהם ויש כאלה שבכלל צריכים גרירה של משכנתא. אם כן, יש סוגים שונים של משכנתאות ולא רק מבחינת תמהיל וסכום שאותו לוקחים, אלא מצבים שונים לחלוטין אשר בגינם אנשים נכנסים אל בנק למשכנתאות ומתחילים כזה סוג של תהליך.


במכלול הפרמטרים הקשורים אל משכנתא ריבית היא פרמטר די  חשוב בלקיחה של הלוואה למשכנתא. אולם, זה חשוב להבין את סוגי הריביות שקיימות, כאשר ישנן קבועות וכאלה המשתנות, וכך לא כל ריבית אשר נראית נמוכה בתחילת המועד שבה נלקחת ההלוואה היא לא כזו אשר תישאר באותו האופן במשך של כל התקופה עבור הלוואה שנמשכת במשך של שנים ארוכות. דבר הזה אומר כי הריבית תשפיע במידה ניכרת על ההחזר החודשי שילך אשר יתכן שהוא יתפח, ומכאן חשוב מאוד להבין כיצד מחלקים את המשכנתא בצורה שצופה את העתיד ומתנהגת בהתאם להווה באותה המידה. איך יודעים לבחור עם חוסר ברור מאוד בידע כלכלי נכון שקיים אצל רוב לוקחי ההלוואה?  כאן באה לידי ביטוי העזרה של יועץ משכנתאות מיומן. זקוקים לייעוץ בתחום המשכנתאות? צרו קשר עם Finance Advice.

משכנתא ריבית: ליצור את התמהיל הנכון


ברגע בו נמצאים מול יועץ משכנתא, השיחה נסובה סביב הריבית בעיקרו של דבר. אבל, הריבית שאותה מקבלים היא אינה ריבית שתהיה אפקטיבית לכל התקופה של ההחזר כי ההחזר הזה של הלוואה משתנה בהתאם למספר פרמטרים , כמו סוג הריבית , סוג ההצמדה וסוג ההלוואה ועוד , כמו כן משך ההלוואה ותחנות יציאה , כך שישנם מספר רב של גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון בדרך לבניית התמהיל של כל ההלוואות המרכיבות את המשכנתא.

תמהיל נכון , מתוך אין סוף אפשרויות , מטרתו להביא לחסכון מאוד משמעותי הן בהחזר החודשי והן בסך כל החזרי הריבית  שמשלמים לבנק ולצמצם ככל שניתן את משך ההחזר בשנים .

משכנתא ריבית איך משיגים תנאים טובים


כאשר אנשים מגיעים אל בנק למשכנתאות הם לא רק חוששים כי הם לא יבינו את כל המושגים הכלכליים שעולים בניהם באותה השיחה אלא יש את החשש הכי גדול שבו ההלוואה עצמה לא תאושר , והם יצאו עם חוסר יכולת לקבל מימון לרכישה של דירה שאותה רצו לקנות. מה שאסור לשכוח  הוא שבנקים למשכנתאות עושים רווח גדול על כל לקוח שמקבל הלוואה מהם, ומדובר בסכומי עתק של מאות אלפי שקלים אשר מתווספים לכל הלוואה עבור המוני דירות שנרכשות במימון משכנתא . משמע, הבנק רוצה את הרווח הזה לא פחות, וכאן זה חשוב לצאת מאותה נקודת הנחה ואיתה לשבת לשיחה שבה מבינים את זאת ומשם מנהלים משא ומתן אסרטיבי עבור הקנייה שהיא הכי חשובה בכל סדר הקניות שאותן מבצעים אנשים שמבקשים לרכוש דירה עם משכנתא .