ייעוץ פיננסי
  ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי בצפון | Finance Advice - ייעוץ לפנסיה עם המומחים בתחום

ייעוץ פיננסי

ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי 


ליצור חיסכון אשר מיועד עבור הפנסיה היא החובה של כל אדם שנמצא במעמד של שכיר או במעמד של עצמאי. זו האחריות של אדם לבצע בחינה של הכלים אשר איתם הוא מבצע את החיסכון לשעה של הפנסיה, וזה לא תירוץ להרגיש נבוכים רק בשל העובדה שקיימים כל מיני סוגים של ביטוחים החל מביטוח מנהלים ועד לקופת גמל, שמהם לא ממש יודעים מה הכי נכון לבחור ועם איזה מסלולים מומלצים.

מידי פעם בפעם הנושא של החיסכון הפנסיוני עולה מחדש אל התודעה של הצרכנים, כשאר ישנה רפורמה ועדכונים שמצריכים בחינה מחדש של החסכונות שכבר קיימים. אם רגילים לגשת אל סוכן הביטוח מתוך ציפייה שהוא יעניק יעוץ אובייקטיבי, כדאי לחשוב מחדש על המהלך ולפנות אל גורמים יותר מהימנים . זקוקים לשירותי ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי? יש ליצור קשר עם Finance Advice.

ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי: לחשוב על האינטרסים של הלקוח 


בעת בה פונים אל סוכן ביטוח או משווק מטעם של חברת ביטוח מסוימת, לא ממש צריכים לצפות כי אותו סוכן ביטוח או משווק יפנה אל מוצרים אחרים לחיסכון מפני שהם טובים יותר. מדוע? כי האינטרס שלו באופן די טבעי הוא להשאיר את הלקוחות שלו אצלו ולקבל את הכסף בצורה שאולי עונה בצורה חלקית על הצרכים של הלקוח אבל עדיין משאירה את הרווח אצל הסוכן עצמו. אם רוצים לקבל יעוץ פנסיוני אשר נקי מכל אינטרסים אישיים שמתנגשים עם הצרכים של הלקוח, הדרך הכי טובה לעשות זאת היא לפנות אל יועץ פנסיוני מורשה שמכיר את כל הכלים לחיסכון אשר קיימים נכון להיום בשוק הפנסיה, ולהביא את ההתאמה הכי טובה עבור כל אחד ואחד.

ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי - כמה זה עולה לנו  


לאחר שכבר מבינים כי יעוץ לשעה בה נמצאים בגיל הפרישה הוא דבר מאוד חשוב לעשותו מוקדם ככל שרק אפשר, ואותו מבצעים על ידי יועץ פנסיוני שבעל רישיון לעסוק בכך, השלב הבא הוא להבין את העלויות שאיתן מתקדמים אל קביעה של הפגישה עצמה. העלות של יעוץ לפנסיה היא כזו אשר אינה קבועה מיועץ אחד לאחר, בשל הסיבה הפשוטה שכל יועץ יכול לבחור האם להוזיל את העלות או לייקר אותה לפי המוניטין שקיים אצלו. העלות הממוצעת עבור יעוץ לאדם אחד היא כ- 1500 ₪, והעלות עבור זוג אנשים היא 2500 ₪ בממוצע. כל אדם חופשי לבצע את הבחירה לפי העלות הזו או לפי ההמלצות לגבי יועץ פנסיוני מסוים, והעיקר הוא שהחיסכון לפנסיה ייעשה על הצד הכי טוב בצורה שהכי מתאימה.

עד אשר לא מגיעים אל הרגע הזה לא ממש מבינים אותו. זה הרגע שבו מקבלים קצבת פנסיה מביטוח לאומי, הרגע בו יש הטבות שמיועדים לפנסיונרים בכל המקומות שבהם חברים וזה הרגע בו נכנסים כספי הביטוח הפנסיוני, אל תמתינו לשעה זו כדי לראות האם התוכניות שלכם טובות, אל תגיעו לשם ותופתעו ממה שצברתם, אל תסתמכו רק על כל הגורמים שמעורבים בפנסיה שלכם, כמו רשויות, מעסיקים, גופים מוסדיים, משווקים  וסוכנים,  קחו אחריות על הפנסיה שלכם, תתייעצו ותהיו מעורבים ופעילים כדי להגיע לגיל פרישה ללא הפתעות ובצורה המכובדת ביותר שאפשר. זקוקים לשירותי ייעוץ לפנסיה? צרו קשר עם Finance Advice.

ייעוץ לפנסיה – למה זה חשוב 


 ליעוץ פנסיוני ישנם מטרות רבות:

  • לעשות סדר בדברים, ולהבין מהו הסל הפנסיוני הקיים, איזה ביטוחים יש ולאיזה קצבה ניתן לצפות, כדי שלא יהיו הפתעות בעתיד כאשר מגיעים לגיל הפרישה, וגם בהווה במקרים של חלילה פטירה או אובדן כושר עבודה.
  • לחסוך בעלויות מיותרות, עמלות וכפילויות, במטרה להגדיל החיסכון הנצבר, הקצבה החודשית וכיסויי הביטוח.
  • לתכנן מרכיבי הפנסיה, ולהתאים אותם לצרכים הספציפיים של העמית ומשפחתו. העמית, שכיר ועצמאי, יכול להתערב ולנווט כל מרכיבי החיסכון הפנסיוני, כמו גודל ההפרשות, סוג המוצר הפנסיוני, מסלול הביטוח, מסלול ההשקעה ועוד. אין להסתפק בברירות המחדל שנקבעו על ידי גורם אחר, אלא לבחור מה הכי מתאים עבורנו.
  • הגדרת  צורכי הלקוח והיעדים של , מה גודל הקצבה שצריך ומה ההון הנדרש כחסכון חד פעמי ולא כקצבה, מה גודל הביטוחים הנדרש כמו חיים ואובדן כושר עבודה.
  • להתגבר על החששות שנמצאים אצל רוב הציבור מלגעת בנושא מורכב זה, ולפשט העניין בדרך של הצגת התועלות של הלקוח ללא צורך בהכרת המושגים המסורבלים הקשורים בתחום. 
  • למקסם ניצול הטבות המס הניתנות במוצרים הפנסיוניים.
  • לעמוד בדרישות החוק, במיוחד לעצמאי, ולדעת מהי פנסיית החובה ומהי נותנת עבורו, כדי לדעת  האם בעצם ניתן להסתפק בה או עליו לתכנן אחרת ההפרשות שלו לפנסיה.
  • לשלב ביו צבירה להון ובין צבירה לקצבה בהתאם לצרכי הלקוח.
  • ובעיקר, להגדיל הביטחון הכלכלי של העמית ומשפחתו, הן במקרים הלא רצויים כמו פטירה חלילה של מפרנס במשפחה או אובדן כושר עבודה והן במקרים של חיים ארוכים.

ייעוץ לפנסיה  - אצל מי בעצם מתייעצים


לאור חשיבות הייעוץ הפנסיוני  לעמית ולמשפחתו, מומלץ להקדים ולא לחכות עד אשר הסמן יחלוף ולא תהיה לנו אפשרות של שנוי במרכיבי הפנסיה, ולפנות בהקדם אל יועץ פנסיוני לשיחת יעוץ , שיכולה להשפיע מהותית על העמית ומשפחתו.

לפני שפונים ליעוץ פנסיוני, חשוב להבין ההבדלים בין הגורמים השונים שעוסקים בתחום וההבדלים בין סוגי הרישיונות.

יועץ פנסיוני שקיבל רישיון לעסוק ביעוץ פנסיוני מטעם האוצר – רשות שוק ההון, הוא יועץ שאין לו זיקה למוצרים שהוא ממליץ עליהם, ואין לו זיקה לגופים המוסדיים או החברות שממליץ עליהם ולא מקבל מהם אף תמורה, ושכרו משולם על ידי מזמין הייעוץ, ועל כן מחויבותו היא לטובת הלקוח בלבד ואין ניגוד אינטרסים בין היועץ והלקוח.

פעולות היועץ מכוונות אך ורק לטובת הלקוח, לעומת משווקי ההשקעות או הסוכנים, שגם הם אמורים לתת שירות כזה ללקוח אך הוא נקרא שיווק פנסיוני ולא ייעוץ פנסיוני, יש להם זיקה למוצר שממליצים עליו או לגוף המוסדי שממליצים עליו, ובעצם יש להם מחויבות לגורם נוסף חוץ מהלקוח מה שעלול ליצור ניגוד אינטרסים בין טובת הלקוח וטובתם.

אפשר לבחור בכל סוג יועץ שתעדיפו, חשוב להבין היטב הרקע שהוצג כדי להעריך את איכות ההמלצה שקיבלתם.