ייעוץ פיננסי
  יועץ משכנתאות מומלץ | Finance Advice – יועץ משכנתאות פרטי בצפון

ייעוץ פיננסי

יועץ משכנתאות מומלץ 


דירה היא המקום שבו כל אדם מבין כי הוא נמצא במרחב ששייך לו, ורק לו בלבד. בפועל? דירה היא כזו אשר שייכת גם לבנק בזמן שבו קיימת המשכנתא, וכדי שהערת האזהרה תיעלם לגבי הבנק ברישום במנהל מקרקעי ישראל, צריכים לשלם את כל הסכומים הנדרשים עד תומם. העלות של המשכנתא היא של כמה אלפים מידי חודש שאותם משלם לוקח המשכנתא מידי חודש במשך של עשר ואפילו עשרים וחמש שנה. בהתאם, על כל אדם שפונה לשם לקיחת משכנתא לשבת אל מול יועץ משכנתא מומלץ. מדובר בצעד החכם ביותר מבחינה כלכלית. מחפשים גם אתם אחר מומחה בתחום המשכנתאות? צרו קשר בהקדם עם Finance Advice.

למה צריכים יועץ משכנתא מומלץ?  


לא הרבה אנשים מודעים לכך, אבל תהליך של לקיחת משכנתא הוא תהליך מורכב, וחשוב להבין כל ההיבטים הקשורים בכך, טרם מתחילים בתהליך מול הבנק , יועץ  חיצוני ואובייקטיבי מבין השפה הבנקאית ויודע להיערך לתהליך בצורה שתגדיל סיכויי הלקוח ללקיחת משכנתא בתנאים הטובים ביותר .

הבנק כמובן מעוניין בביצוע העסקה ודואג לכל הצעדים אשר מבטיחים לו החזר הכספים שהוא נותן , ומצד שני הוא גם מעוניין בעסקה שמכניסה לו רווחים ומטרותיו למקסם רווחיו ככל שאפשר, ברור שרווחים אלו יוצאים מכיסו של הלקוח שמטרותיו לקבל המשכנתא שמתאימה לו וכזאת שיכול לעמוד בהחזרים שלה וכמובן לצמצם העלויות ככל שאפשר.

יועץ מומלץ עליו להבין היטב את מאפייני הלקוח , מצבו הכלכלי, תכניותיו  לעתיד וזה בשיחת ליבון צרכים שעורך בתחילת התהליך. עליו  להמליץ ללקוח בשלב ראשון על גובה סכום המשכנתא שמומלץ , וזה אחד הדברים החשובים בתהליך, כי טעות בקביעת הסכום יכולה להביא המשפחה לקשיים בעתיד ופגיעה ממשית ביכולת ההחזר, יועץ מומלץ  אמור לבנות ללקוח התמהיל המתאים ביותר, כמטרה לצמצם למקסימום עלויות ההחזר, ותקופת ההחזר וכמובן בהתאם ליכולת המשפחה, הרבה לקוחות בוחרים בתמהיל אחיד ותקופת החזר אחידה, כאשר ניתן לערוך סימולציות ולפרק המשכנתא למרכיבים ולבנות תמהיל שונה  ולחסוך סכומים גבוהים ואף לצמצם משך ההחזר. רק לאחר השלבים האלה יועץ מומלץ מתחיל לטפל בעניין הריבית, זה עניין חשוב מאוד אך אינו העניין היחיד החשוב בתהליך המשכנתא, על היועץ לערוך השוואות ולנהל משא ומתן עם בנקים למשכנתאות  במטרה להשיג התנאים הטובים היותר שאפשר.

איך בוחרים יעוץ משכנתא מומלץ 


בשלב ראשון יש להבין את מפת האינטרסים של היועץ , כדי להעריך את איכות ההמלצה שהוא נותן, למשל  יועצי משכנתאות בבנק, שמקבלים את שכרם מהמעסיק שהוא הבנק , והלקוח לא משלם להם עבור שירות הייעוץ , לא ניתן להתעלם מכך שהמחויבות שלהם לבנק המעסיק אותם מעמידה אותם בניגוד עניינים מול הלקוח כאשר הם באים להמליץ לו על המשכנתא המתאימה לו ביותר.

לכן מומלץ להיעזר בשירותי יעוץ של יועץ חיצוני שאין לו זיקה לגורם שנותן המשכנתא , וכזה שהמחויבות שלו תהיה ללקוח בלבד.

בשלב שני יש להבין מהיועץ  רקע על התהליך , ככל שהיועץ כן מדגיש חשיבות השלבים המקדימים , כמו ליבון הצרכים ,  הבנת מאפייני הלקוח , בחינת המצב הכלכלי , הכנסות הוצאות , חסכונות   הלוואות , תכניות לעתיד

ועוד , סביר להניח שמדובר ביועץ שממוקד בטובת הלקוח שלו וחותר להתאים  המשכנתא למידות של הלקוח .

מעבר לכך, לחפש מידע על היועץ , לשאול אחרים  ולהתרשם בעצמכם ככל שאפשר.

הלוואה שאותה לוקחים עבור רכישה של דירה היא אחת ההלוואות הגדולות ביותר שייקח אדם בחייו. משמע, מדובר בעסקה הכי גדולה של חייו, וכאן זה מאוד חשוב לעמוד על כל ההרכב של ההלוואה כדי לקבל  הן התמהיל המתאים ביותר והן ריבית פחותה ככל הניתן. אחת הבעיות  עם לקיחת הלוואה עבור משכנתא היא שלקוחות רבים חוששים כאשר הם מגיעים אל פתח הבנק, והתחושה הזו היא שמלווה אותם בכל השלבים – כאשר הרצון העילאי הוא רק לסיים הכול ולקבל את הכסף אל החשבון לשם ביצוע הרכישה של הדירה.

הבעיה היא שבזמן שבו מסתכלים רק על התוצאה המבוקשת שוכחים לבדוק את כל התהליך עצמו מתחילתו ועד לתומו, וכך לא מעט לווים שלוקחים משכנתא מוצאים את עצמם עם תנאי פחות טובים מאשר אלה שנלקחו על ידי אחרים ואף נתקלים בקשיים בהחזר שניתן היה למנוע על ידי תכנון נכון של המשכנתא . זקוקים לייעוץ בתחום זה? מחפשים אחר יועץ משכנתאות פרטי? מומלץ ליצור קשר בהקדם עם Finance Advice.

יועץ משכנתאות פרטי: אין דבר כזה שאלות טיפשיות 


יועץ משכנתא פרטי הוא כזה אשר סוגר את כל הפערים שקיימים אצל מירב האנשים לגבי כל מה שהם צריכים לדעת ולכל מה שהם כבר יודעים לגבי משכנתא. הרוב המכריע מבין כי משכנתא היא לתקופה ארוכה וכי יש ריבית מכל מיני סוגים. הפער הזה של ידע הוא דבר שחשוב לסגור בשיחה שנערכת אצל יועץ המשכנתא, ולעולם צריכים להרגיש בנוח לשאול את כל מה שממש לא מבינים. יועץ מיומן יבין היכן בדרך כלל האנשים שמגיעים ליעוץ נתקלים בבעיה, ויאריך ויסביר על מנת שלאחר מכן הצעד הבא יהיה להתקדם אל עבר תכנון של הלוואה בעלת התמהיל הכי נכון עבור כל אחד ואחד.

שואלים לגבי משכנתא באופן פרטי 


למה זה טוב להעלות כל מיני סוגים של שאלות לגבי המשכנתא באופן פרטי? כי יועץ משכנתאות אשר נמצא בבנק למשכנתא הוא כזה אשר מייצג ברוב המכריע של המקרים את האינטרסים של הבנק. הוא מעוניין למצוא לווה שמסוגל לבצע החזר של ההלוואה ולחלק עבורו את התמהיל שלא בהכרח מתוך ראייה מעמיקה לגבי הצרכים שלו ולגבי קבלת הלוואה בריבית הכי טובה. לעומתו, יועץ משכנתא פרטי עושה את כל ההבדל עם שיחה מעמיקה שבה הלקוח מבין בדיוק רב את מה שהוא צריך לעשות בהלוואה – ועם המידע החשוב הזה הוא ניגש לבנקים למשכנתאות כאשר יש בידיו את כל הכלים וההבנה לגבי מה שהוא יכול לקבל ומה הריבית שעליה כדאי לו להילחם כדי לחסוך את הסכומים שמשולמים בתור ריבית לבנק.


רכישה של דירה בצפון יכולה להיות משאת נפשו של אדם שרוצה לחיות ולגדל ילדים בנופים פסטורליים עם הרבה אוויר צח, אולם בדרך אל רכישה של דירה חייבים לעבור בבנק על מנת להגיש בקשה עבור משכנתא. עדיין, הרוב המכריע של בעלי דירה הם כאלה אשר נעזרו בהלוואה מבנקים למשכנתאות על מנת להגיע אל המעמד הזה של בעלות על דירה, והתייעצו עם יועץ למשכנתאות שהוא עובד של הבנק למשכנתאות ומקבל שכרו מהבנק וכמובן לא ניתן להתעלם ממחויבות העובד למעסיקו, וכאן ישנה חשיבות מכרעת של פעולת תכנון נכונה אובייקטיבית וממוקדת בטובת מבקש המשכנתא טרם הרגע של החתימה. לקחת הלוואה רגילה זה דבר אחד, ולקחת הלוואה לשם רכישה של דירה בצפון הארץ היא דבר אחר לחלוטין, ולשם כך זה תמיד מומלץ להתייעץ עם גורמים מוסמכים ומנוסים בתחום שיכולים לכוון באופן יעיל אל הפעולה הכי נבונה. זקוקים לשירותיו של ייעוץ משכנתאות בצפון? מוזמנים לפנות Finance Advice.

ייעוץ משכנתאות בצפון: מה בודקים עם יועץ משכנתא?


להרבה אנשים זה לא ממש ברור מה צריכים כדי לקבל את המשכנתא הכי טובה הן מבחינת ריבית והן מבחינת הסכום והתמהיל המועדפים , ומה בכלל ייחשב הסכום הכי אידיאלי עבורם לתשלום מידי חודש כדי שזה יספק עבור הסיבה אשר לשמה הגיעו אל בנק למשכנתאות מלכתחילה. האנשים שלהם אין כל ניסיון בלקיחה של משכנתא הם אלה שיוצאים הכי מורווחים מכל העניין של קבלת  יעוץ , והתועלת היא הרבה מעבר לחיסכון באחוז הריבית של המשכנתא

  יועץ משכנתא אובייקטיבי , בוחן היטב את מאפייני הלקוח , הכנסות הוצאות הלוואות וחסכונות , בוחן גם תכניות המשפחה הנוכחיות והעתידיות , ושאר מאפייני המשפחה וחלומותיה ושאפתיה הנוספים , כדי שהמשכנתא וההחזרים ישתלבו עם שאר שאפות המשפחה ,

 היועץ בוחן תזרים המזומן של המשפחה בעבר וממליץ על פעולות לטיוב התזרים להגדלת הסיכויים למשכנתא בתנאים טובים .

 היועץ ממליץ על סכום המשכנתא המתאים לפי מאפייני המשפחה , והן על התמהיל הפנימי של ההלוואות המרכיבות ביחד את כל סכום המשכנתא , ועל טווחי הזמן המומלצים לכל הלוואה , במטרה לצמצם ככל האפשר הן עלויות המשכנתא והן תקופת ההחזר בהתאם למאפייני המשפחה והיכולת שלה .

 רק אחרי כל השלבים הנ"ל , היועץ מנהל משא ומתן עם בנקים שונים כדי להשיג הריבית המועדפת ללקוח .

חוסכים בהוצאות של המשכנתא 


היות ונושא המשכנתא מורכב, וכרוך בהרבה מאמצים וביקורים בבנק וניירת, והיות ומדובר בנושא המשלב בין שיקולים כלכליים מצד אחד ושיקולים רגשיים מצד שני, הרבה אנשים מדלגים על שלב ההתייעצות וממהרים לסגור עסקה בבנק לבד, יועץ למשכנתאות אובייקטיבי ימנע מהמשפחה ליפול בפח של טעויות נפוצות בלקיחת משכנתא, יתאים המשכנתא למידות המשפחה ויחסוך למשפחה הרבה הוצאות מיותרות והן שנם של החזר במשכנתא.

 היות והמשכנתא בדרך כלל מלווה המשפחה שנים ארוכות, והחזר חודשי לתקופה ממושכת, ומשפיעה מהותית על המשפחה וממוש שאר חלומותיה, ומסתכמת בסכומים נכבדים מתוך כספי המשפחה מומלץ להסתייע בשירותיו של יועץ משכנתאות מיומן שכבר מכיר את כל התמהילים האפשריים ואת הריביות הקיימות בהלוואות שמוצעות על ידי בנקים למשכנתאות כדי לקבל את ההלוואה הכי טובה שאפשר. כל סיוע שכזה יכול להביא אל חיסכון גדול בסכום שאותו משלם כל לווה באופן חודשי, ובאופן סופי כשאר בוחנים את סכום הריבית ששולמה לאורכה של כל תקופת ההלוואה, וכמובן יכול להקטין תקופת ההחזר של המשכנתא.